odchovy z novošlechtění

20. ledna 2015 v 23:49 | blanaf |  KRÁLÍČCI- odchovy novošlechtění

odchovy z novošlechtění

Jako první vrh v novošlechtění bude vrh beránků. Nyní máme připuštěnou Barču Teddychocolate s Robíkem Orionss. Proč tak barevně? Robík má nádhernou záď, kterou rád předává do potomků, je to již ověřený sameček a mladé po něm jsou dosud bez genetických, vylučujících vad. Je nositelem modrých očí, takže by neměl zanést do šlechtění jinou barvu očí. Barča měla jako malá kyčle krásné, ale v dospělosti jsou dost cítit. Takže si od tohoto spojení slibuju vylepšení zádi a udržení barvy očí. Snad nějaké mimi bude v bílé barvě a bude tak první krok v novošlechtění za náma. Předpokládaný porod je 28.3.2015

27. 3. 2015 se konečně narodil první vrh v našem novošlechtění. Miminka jsou tři, dvě celobílá :-) a jedno černobílé v nedokonalé HK. Bílá mimča jsou v normální velikost a barevné je o dost menší. Zatím se mi po týdnu jeví jako tři samičky, ale to se ještě uvidí později. Tento vrh určitě přihlásíme :-) a těšíme se na další vývoj :-)

Takže pohlaví je už jisté, jde o dva chlapečky a jedna holčička. V bílé barvě je samička a sameček. 24. 4. 2015 odeslány první rodokmeny na potvrzení na hlavní reg.čsch.
Maličké, černobílé miminko je takové slabé, ale má se k světu, je na něm i vada, ale nedokážu říct, jestli úraz nebo gen.vada. Bílá miminka jsou úplně v pořádku a jeví se opravdu jako krásní jedinci.
Bílá samička pojede do dalšího chovu do Polska, kde založí bílé modrooké beránky v chovu.Druhý vrh novošlechtění se narodil 7.5.2015 ze spojení Dafne ze Sedmikrásky a šampion čr Utis od Becky. Počet mladých je 1 samička. Jde o první vrh novošl. ZTd červ. Samička je velice povedená a zůstává v naší chs pro další chov.

Samičce dorazil potvrzený rodokmen a tetovacíma číslama C-5-5 35-S
Samička vypadá úžasně a doufám, že jí to vydrží!!!


Dalším vrhem novošlechtění krátkouché červené, narozeným 29.7.2015 u Týny Stránské je po našem samci, šampionovi Utis od Becky a importované, červené samičce ze Slovenska Daysi Karmatal Bunny. Narodilo se krásných 6 mláďat.
Máme další vrh novošlechtění, tentokrát u Adély Radvanské Hvězdička Teddychocolate a opět náš šampion čr Utis od Becky. Miminka jsou dvě, jeden krásný, červený sameček, který zůstane nadále v chovu v Teddychocolate. A červenobílá samička, kvůli barvě očí a nestandardnímu zbarvení bude působit jako mazlík mazlící :-) Oba jsou přenádherný!!! Fotky doplním :-)

 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.