KRÁLÍČCI- odchovy novošlechtění

odchovy z novošlechtění

20. ledna 2015 v 23:49 | blanaf

odchovy z novošlechtění

Jako první vrh v novošlechtění bude vrh beránků. Nyní máme připuštěnou Barču Teddychocolate s Robíkem Orionss. Proč tak barevně? Robík má nádhernou záď, kterou rád předává do potomků, je to již ověřený sameček a mladé po něm jsou dosud bez genetických, vylučujících vad. Je nositelem modrých očí, takže by neměl zanést do šlechtění jinou barvu očí. Barča měla jako malá kyčle krásné, ale v dospělosti jsou dost cítit. Takže si od tohoto spojení slibuju vylepšení zádi a udržení barvy očí. Snad nějaké mimi bude v bílé barvě a bude tak první krok v novošlechtění za náma. Předpokládaný porod je 28.3.2015

27. 3. 2015 se konečně narodil první vrh v našem novošlechtění. Miminka jsou tři, dvě celobílá :-) a jedno černobílé v nedokonalé HK. Bílá mimča jsou v normální velikost a barevné je o dost menší. Zatím se mi po týdnu jeví jako tři samičky, ale to se ještě uvidí později. Tento vrh určitě přihlásíme :-) a těšíme se na další vývoj :-)

Takže pohlaví je už jisté, jde o dva chlapečky a jedna holčička. V bílé barvě je samička a sameček. 24. 4. 2015 odeslány první rodokmeny na potvrzení na hlavní reg.čsch.
Maličké, černobílé miminko je takové slabé, ale má se k světu, je na něm i vada, ale nedokážu říct, jestli úraz nebo gen.vada. Bílá miminka jsou úplně v pořádku a jeví se opravdu jako krásní jedinci.
Bílá samička pojede do dalšího chovu do Polska, kde založí bílé modrooké beránky v chovu.Druhý vrh novošlechtění se narodil 7.5.2015 ze spojení Dafne ze Sedmikrásky a šampion čr Utis od Becky. Počet mladých je 1 samička. Jde o první vrh novošl. ZTd červ. Samička je velice povedená a zůstává v naší chs pro další chov.

Samičce dorazil potvrzený rodokmen a tetovacíma číslama C-5-5 35-S
Samička vypadá úžasně a doufám, že jí to vydrží!!!


Dalším vrhem novošlechtění krátkouché červené, narozeným 29.7.2015 u Týny Stránské je po našem samci, šampionovi Utis od Becky a importované, červené samičce ze Slovenska Daysi Karmatal Bunny. Narodilo se krásných 6 mláďat.
Máme další vrh novošlechtění, tentokrát u Adély Radvanské Hvězdička Teddychocolate a opět náš šampion čr Utis od Becky. Miminka jsou dvě, jeden krásný, červený sameček, který zůstane nadále v chovu v Teddychocolate. A červenobílá samička, kvůli barvě očí a nestandardnímu zbarvení bude působit jako mazlík mazlící :-) Oba jsou přenádherný!!! Fotky doplním :-)

 
 

Reklama